utorak, 25.02.2020 / 23.22

Blitzkrieg u Londonu: Raspoloženi Bayern napunio mrežu Chelseaja

Nogometaši Bayerna iz ove će sezone pamtiti dva iznimno uspješna izleta u London. U grupnoj su fazi s čak sedam pogodaka u mreži ponizili tadašnjeg domaćina Tottenham, a večeras su na Stamford Bridgeu s tri lijepa gola i nadmoćnom predstavom praktički osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Malo se toga može prigovoriti uspjehu gostiju iz Münchena, koji su tijekom cijelog susreta bili bolji suparnik, stvorili više prigoda pred vratima protivnika i na kraju ih dovoljno i iskoristili kako bi uzvrat na Allianz Areni bio tek puka formalnost.

Chelsea se u igri držao jedno cijelo poluvrijeme, ali mlada momčad Franka Lamparda u nastavku se raspala i susret završila s desetoricom nakon isključenja Marcosa Alonsa. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu u redovima domaćina.

"Uobičajeni sumnjivci" prijetili su vratima londonskog sastava već od početka utakmice. U prvih pola sata igre Willy Caballero je u tri navrata u posljednji tren zaustavljao Roberta Lewandowskog, a dvaput je prijetio i Thomas Müller, pogodivši u 34. minuti i gredu nakon udarca glavom.

Chelsea je neposredno prije odmora mogao do vodstva. Lijepo je prošao Alonso i prizemnom loptom zaprijetio Manuelu Neueru, ali je njemački vratar bio spreman i lakoćom ukrotio tu loptu.

Nakon povratka s odmora prvi su opet zaprijetili domaćini, u dva je navrata svoju mrežu sjajnim intervencijama spasio Neuer, a Bayern je na tu prigodu odgovorio - pogotkom. Igrala se 50. minuta kada su sjajno kombinirali Serge Gnabry i Lewandowski. Poljski napadač povratnom je loptom uposlio kolegu, kojemu nije bilo teško pogoditi prazni dio mreže.

Samo četiri minute kasnije vrlo slična situacija i još jedna asistencija Lewandowskog za Gnabryja, koji izlazi sam pred Caballera i pogađa "malu mrežicu" za 2:0. Bayernov "blitzkrieg" posve je umrtvio Chelsea, ali i navijače na Stamford Bridgeu. Svima je postalo jasno da će Chelsea teško do rezultata, ali i prolaza među osam najboljih.

Gnabry je već u 59. minuti mogao i do hat-tricka, njegov lijepi volej završio je malo preko grede, a mreža domaćina ovog puta ostala pošteđena. Gotovo u jeku Bayernovih napada, gosti su praktički poklonili prigodu Chelseaju kada je u 69. minuti Kimmich neoprezno prepustio loptu Masonu Mountu, ali se ovaj nije najbolje snašao.

Konačan rezultat utakmice postavljen je 14 minuta prije kraja i to ponovo nakon ispada na desnoj strani Chelseajeve obrane. Munjevito je prošao Alphonso Davies i preciznom loptom pronašao usamljenog Lewandowskog za 3:0. U samoj konačnici utakmice Goretzka je imao i mat prigodu za 4:0, no njegov udarac glavom ipak je završio u bloku.

Chelsea je posljednjih sedam minuta odigrao u brojčanom deficitu, jer je zbog pretjerane nervoze i udaranja Lewandowskog izravni crveni karton dobio Marcos Alonso. Kako je ranije i Jorginho zbog žutog kartona zaradio suspenziju u sljedećoj utakmici jasno je da bez dvojice važnih igrača, ali i s tri pogotka zaostatka, Chelsea u München putuje tek - turistički.