četvrtak, 04.10.2018 / 10.07

Dramatična srijeda je iza nas - kolo uvjerljivih pobjeda, ali i odluka u posljednjim minutama

U utorak smo gledali vrhunske utakmice drugog kola ovogodišnje Lige prvaka, a trend se nastavio u srijedu. Drame nije nedostajalo, neke momčadi su uvjerljivo pobijedile svoje suparnike, a u nekim utakmicama se pobjednik nije znao do samog kraja susreta. Neka je ovakvih kola češće.

Borussia Dortmund je uvjerljivo pobijedila Monaco

Monaco i dalje čeka svog prvog vratara. Danijel Subašić još uvijek nije spreman za standardno mjesto među vratnicama kluba iz Kneževine, ali je u 45. minuti ipak morao ući u igru i zamijeniti ozlijeđenog Benaglija. Nije imao šanse u drugom poluvremenu protiv razigrane Borussije. Na početku drugog poluvremena Wolfa je zamijenio Larsen koji je u 56. minuti načeo Monaco na asistenciju Jadona Sancha, jednog od najučinkovitijih igrača Žuto-crnih kojem je ovo prva utakmica sezone u početnih 11. Nakon toga su Paco Alcacer i Marco Reus postavili konačan rezultat. Moglo je biti i gore s obzirom da je Borussiji dosuđen i jedanaesterac koji je Paco Alcacer promašio.

Rezultati by SofaScore

Atletico Madrid nadjačao Club Brugge Ivana Leke

Atletico Madrid je tijekom čitave utakmice imao konce u svojim rukama. Posjed lopte od čak 60 posto i 15 udaraca govore dovoljno. Madriđani su poveli golom Griezmanna, ali je momčad iz Belgije uspjela izjednačiti preko Groenvelda. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1-1 da bi Griezmann u nastavku još jednom zatresao mrežu hrvatskog vratara Karla Letice. U sudačkoj nadoknadi je konačnih 3-1 postavio Koke. Atletico Madrid se tako izjednačio s Dortmundom na vrhu skupine. U idućem kolu se te dvije momčadi susreću pa će situacija u grupi A možda biti puno jasnija.

Inter nakon šest godina bez nastupa u Ligi prvaka dominira

Intera u Ligi prvaka nije bilo 6 godina, a onda su dobili "skupinu smrti" s Barcelonom, Tottenhamom i PSV-om. Uplašili se nisu i nakon Tottenhama su savladali i PSV. Na samom početku se činilo da bi Internazionale mogao u Milan praznih ruku nakon što im je Pablo Rosario pospremio loptu u mrežu u 27. minuti susreta. Ovoljetno pojačanje Radja Nainggolan je poentirao u 44. minuti i tako vratio stvari na početak. Kapetan Intera Mauro Icardi je preuzeo stvari u svoje ruke u 60. minuti i zabio, što se kasnije ispostavilo, pobjednički pogodak.

Na Wembleyu odigrana ljepotica kola

Barcelona je na Wembleyu savladala Tottenham u dramatičnoj utakmici nevjerojatnim rezultatom 4-2.

Coutinho je na samom startu susreta digao tempo golom u drugoj minuti nakon čudnovatog istrčavanja Huga Llorisa. U 28. minuti je Ivan Rakitić zabio moguće i najljepši gol u karijeri, to je nešto što morate pogledati iz svih kutova. Harry Kane je u drugom poluvremenu smanjio razliku i ulio nadu Tottenhamu, ali je Leo Messi četiri minute kasnije povisio vodstvo Barcelone. Heung-Min Son i Erik Lamela su akciju u 66. minuti okrunili pogotkom i još jednom oživjeli šanse, ali je rezultat ostajao isti - sve do devedesete minute kada je Messi postavio konačnih 4-2.

Svakako moramo pohvaliti i Jordija Albu koji je asistirao za tri gola gostujuće momčadi.

Nakon dvije utakmice, Tottenham se nalazi na dnu B grupe, a ovo je, naravno, trebala biti "njihova sezona". Još uvijek nisu dovoljno velika momčad, bez obzira na uspjehe u domaćem prvenstvu.

PSG ugasio Crvenu Zvezdu

Crvena Zvezda je nakon remija protiv Napolija entuzijastično sletjela na Park prinčeva gdje je naglo i ugašena. Pomalo je i tužno gledati statistiku. Kada bismo barem mogli reći da rezultat nije stvarno zrcalo stanja na terenu, ali osim rezultata 6-1, PSG je loptu u nogama imao 74 posto vremena. K tome i 34 udarca od čega čak 17 u okvir. Do poluvremena su zvijezde iz francuske prijestolnice vodile 4-0. U 70. minuti je Mbappe povisio na 5-0, a Marko Marin je nekoliko minuta kasnije uspio zabiti počasni pogodak. Neymar je fantastičnu partiju okrunio svojim trećim pogotkom u 81. minuti i time posve jasni zacementirao status igrača utakmice.

Napoli i Liverpool neodlučeno - do zadnjih trenutaka utakmice

Očekivala se golijada, rodio se miš. Alisson je spašavao europskog viceprvaka na San Paolu, ali nije ni on svemoćan. Do 90. minute je bilo 0-0, a tada se ukazao kapetan Lorenzo Insigne koji je nakon centaršuta Jose Callejona uspio gurnuti loptu iza Alissonovih leđa i time izazvao pravu ludnicu u Napulju. Zaslužena pobjeda Napolija koji je dominirao veći dio utakmice - Liverpool nije imao nijedan udarac u okvir gola momčadi Carla Ancelottija.

Porto došao do prve pobjede, žrtva Galatasaray

U skupini D je palo najmanje golova. Ovo je Galatasarayu mogla biti 100. europska pobjeda, ali će na to ipak pričekati neki drugi dan. Porto je pokvario slavlje aktualnom turskom prvaku golom Marege i tako se popeo na prvo mjesto skupine.

Schalke usred Moskve savladao Lokomotivu u zadnjim minutama susreta
Schalke je golom Westona McKennieja u 88. minuti odnio važna tri boda. Američki reprezentativac je zabio gol glavom nakon dodavanja Konoplyanke te je tako unio malo nade u momčad iz Gelsenkirchena koja je u posljednje vrijeme pretrpila 5 uzastopnih poraza u Bundesligi. Trebalo im je ovo. Ruski prvak se pak nalazi na dnu grupe D nakon poraza od Galatasaraya i sada Schalkea. Još četiri kola su im na raspolaganju da se probude - što nikako nije nemoguće. U sezoni 2002./2003. Newcastle je izgubio prve tri utakmice, ali se s tri uzastopne pobjede otisnuo dalje u natjecanje. Lokomotivi će biti teško ponoviti ovaj podvig, ali nada umire posljednja.