srijeda, 07.08.2019 / 13.40

Dinamo remizirao u prvoj utakmici protiv Ferencvarosa

Zagrebački Dinamo u prvoj je utakmici trećeg pretkola Lige prvaka na svom Maksimiru remizirao s mađarskim Ferencvarosem 1:1.

Dinamo je bio favorit, ali rezultatom nije opravdao taj status iako je došao do ranog vodstva već u 7. minuti. Sjajnu akciju odigrali su Mislav Oršić i Španjolac Dani Olmo. Oršić se s lijevog krila sjurio prema kaznenom prostoru Mađara, a zatim petom ostavio loptu za Olma koji ju je prvo progurao svom čuvaru kroz noge, a zatim i neobranjivo zakucao u mrežu iza leđa vratara Denesa Dibusza.

Ali Dinamova prepoznatljiva igra tu je stala, a Mađari su preuzeli inicijativu. Imali su veći posjed lopte u svojim nogama, ali nisu uspjeli stvoriti neku izgledniju priliku. Dinamo se razbudio tek pred kraj prvog poluvremena kada je par puta pokušao Izet Hajrović, ali rezultat se nije mijenjao.

U 60. minuti Ferencvaros je stigao do izjednačenja nakon dobre akcije, ali i velike doze sreće. Gostujući igrač natrčao je na jednu povratnu loptu na nekih 13 metara od gola i oštro pucao prema golu Dinama, ali Dominik Livaković je zaustavio njegov pokušaj. Nažalost, lopta se odbija na glavu Davidu Sigeru koje je šalje prema mreži Dinama. Dino Perić pokušao je spasiti pogodak Mađara i izbija loptu s gol linije, ali suci su ipak odlučili da je ona cijela prešla liniju te je poljski sudac Raczkowski pokazao na centar.

Taj pogodak kao da je razbudio Dinamovce koji su se trgnuli te su krenuli po novi pogodak i pobjedu. Najbliže tome su bili u 64. minuti kada je obrana Mađara reagirala nešto lošije na ubačaj Marina Leovca. Na loptu je natrčao Hajrović, ali njegov je udarac odsjeo na gredi Dibuszova gola. Nastavio je Dinamo pritiskati, stvorili su igrači Nenada Bjelice još nekoliko manjih prilika, ali rezultat se nije i mijenjao i Modri će u uzvratu morati tražiti pobjedu.