ponedjeljak, 30.07.2018 / 10.23

Cristiano Ronaldo - Juventusov zicer za osvajanje Lige prvaka

Iako je Svjetsko nogometno prvenstvo ovog ljeta punilo naslovnice, vijest o prelasku Cristiana Ronalda iz Real Madrida u Juventus za 100 milijuna eura je poput bombe odjeknula u svim medijima. Ronaldo, koji je u Realu proveo punih 9 godina i s njima osvojio četiri Lige prvaka, odlučio je okrenuti novu stranicu u svojoj karijeri i potpisati za talijanskog prvaka.

Novi klub, isti ciljevi
Ronaldo je s Real Madridom osvojio sve što jedan nogometaš može osvojiti, no to ne znači da mu je dosta i da je u Juventus došao odmarati - upravo suprotno. U priopćenju za medije nakon transfera, Ronaldo je izjavio da smatra da je došlo vrijeme za novi ciklus pobjeda te da mu je glavni cilj prekinuti Juventusovu europsku sušu i s klubom osvojiti Ligu prvaka. Naveo je da ovu odluku nije bilo teško donijeti jer je Juventus najbolji klub u Italiji s jednim od najboljih trenera.

Njegov su transfer u redove ‘Stare dame’ sa zanimanjem pratile i brojne legende talijanskog nogometa. Paolo Maldini je tako, nakon finalizacije Ronaldovog transfera u Juventus, rekao da klub sada ima sve elemente koji su im potrebni kako bi osvojili Ligu prvaka.

Među najboljima i s 33 na leđima
Iako su mnogi preispitivali odluku vodstva Juventusa da dovedu Ronalda u klub, kao i njegovu mogućnost da s 33 godine igra na najvišoj razini, sam Ronaldo je izjavio da se još uvijek osjeća iznimno mladim, a to je i pokazao na posljednjem liječničkom pregledu. Na njemu je utvrđeno da Ronaldo ima tijelo i snagu dvadesetogodišnjaka, što i nije čudno ako znamo da je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji proglašen najbržim igračem tog natjecanja (u jednom je trenutku postigao brzinu od 33,98 kilometara na sat).

Uz fizičku snagu, Ronaldo je još uvijek i jedan od najopasnijih napadača na svijetu. Iako je u posljednje dvije sezone primjetan pad prosječnog broja golova koje zabija, taj je broj i dalje iznimno visok - čak 44 (u prosjeku 1 gol po utakmici). Ova kombinacija napadačke učinkovitosti, izdržljivosti i fizičke snage jedan je od glavnih razloga zbog kojih je Ronaldo i dalje jedan od najboljih igrača na svijetu i zbog čega ga je Juventus bez razmišljanja bio spreman platiti 100 milijuna eura.

Kraj Juventusove europske suše?
Juventus nije osvojio Ligu prvaka od 1996. godine, a od tada do danas je izgubio čak pet finalnih utakmica. Dovođenjem Cristiana Ronalda, Juventus postao jedan od glavnih favorita za osvajanje ovosezonske Lige prvaka, no hoće li im to zaista i poći za rukom, vidjet ćemo kad 18. rujna krenu dvoboji grupne faze Lige prvaka. Ako ništa drugo, ove se sezone barem ne moraju bojati njegovih udaraca prema golu.