četvrtak, 08.11.2018 / 10.58

Cityjeva najveća europska pobjeda, sreća pomazila United i još puno toga u četvrtom kolu Lige Prvaka

Četvrto kolo Lige prvaka je iza nas, velikih iznenađenja nije bilo, osim u sukobima giganta. Pogledajmo kako su završile jučerašnje utakmice.

Grupa E

Bayern Munchen je svladao AEK na svom terenu identičnim rezultatom kao i u prošlom kolu Lige prvaka - s 2:0. Robert Lewandowski je zabio oba gola za bavarskog giganta, jedan u sredini prvog poluvremena, drugi u sredini drugog poluvremena. Unatoč pobunama u svlačionici, Niko Kovač može sada može lakše disati jer u Ligi prvaka su na prvom mjestu s 10 bodova.

Benfica je u ovoj utakmici trebala pobjedu jer joj je Ajax izravni konkurent za prolazak u knockout fazu ovog prestižnog natjecanja. Na Benficinu žalost, remizirali su rezultatom 1:1. Domaćin je poveo golom Jonasa na asistenciju Eduarda Salvija u 29. minuti i na poluvremenu je portugalska momčad imala razloga za slavlje. No u drugom poluvremenu je Dušan Tadić zabio za izjednačenje, a taj rezultat je ostao sve do kraja utakmice. Benfica ima 4 boda dok je Ajax na drugom mjestu s 8 bodova.

Grupa F

Olympique Lyon je na svom stadionu igrao neriješeno s Hoffenheimom. U prošlom kolu su odigrali atraktivnu utakmicu prepunu golova (završilo je 3:3), a u ovom kolu su obrane također bile propusne pa su se nakon sučeva zvižduka momčadi povukle u svlačionice s rezultatom 2:2. Sve bi bilo u redu da Lyon nije imao postavljen špil u svoju korist. Lyon je u prvom poluvremenu vodio golovima Fekira i Ndomebelea, činilo se da će rutinski privesti posao kraju, pogotovo kada je u 51. minuti Kasim Adams dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje. Trener njemačke momčadi je brzo mijenjao situaciju na terenu te je Grillitscha zamijenio za Reissa Nelsona, a onda se ukazao Andrej Kramarić. Naš napadač je smanjio vodstvo Lyona u 65. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Pavel Kaderabek zabio za izjednačenje.

U drugom susretu grupe F, Manchester City je potpuno razmontirao Shakhtar. Gosti se uopće nisu snašli. David Silva, Gabriel Jesus, Riyad Mahrez i ekipa su se poigrali sa sitnim plijenom i napunili mrežu gostujućeg vratara Pyatova do vrha. 8 šuteva u okvir gola od kojih je šest
završilo u mreži, 61 posto posjeda lopte u nogama Građana, dominantna utakmica uistinu. Vrijedi napomenuti da su domaći igrači imali 671 dodavanje, a Shakhtar samo 374. Jednostrana priredba za navijače Cityja. Mrlja na slavlju ostaje jedanaesterac koji je mađarski sudac Viktor Kassai poklonio Cityju nakon što je Sterling pao sam od sebe nakon što je umjesto lopte udario - travnjak. Gabriel Jesus je u utakmici zabio svoj prvi seniorski hat-trick, Riyad Mahrez je odigrao jednu od najboljih utakmica u svijetloplavom dresu, a ovo je ujedno i najveća europska pobjeda Cityja u povijesti.

Rezultati by SofaScore

Grupa G

Roma je u Moskvi "iznenadila" CSKA. Manolas je goste doveo u vodstvo, a početkom drugog poluvremena je Arnor Sigurdsson izjednačio na asistenciju Akhmetova. Edin Džeko nije nastavio odličnu golgetersku formu i u ovom kolu, ali je opet bio čovjek odluke. Dodao je Pellegriniju koji je rutinski zabio za vodstvo - te konačno i pobjedu od 2:1 u osjetljivom susretu.

Real Madrid je uvjerljivo porazio Viktoriju Plzen. Pet golova, 63 posto posjeda lopte, navijači Kraljevskog kluba bi voljeli ovakve predstave na redovitoj bazi, ali nisu im svi protivnici slabi kao Viktoria.

Grupa H

Valencia je na Mestalli savladala Young Boyse i došla bliže nadi da će se kvalificirati u iduću fazu Lige prvaka. Nakon pobjede od 3:1 nad švicarskim prvakom, nalaze se na trećem mjestu s pet bodova dok Manchester United nakon pobjede nad Juventusom ima 7 bodova. Juventus je poveo predivnim volejem Cristiana Ronalda u 65. minuti, ali onda se sve okrenulo pri kraju utakmice kada je Juan Mata izjednačio u 86. minuti iz slobodnog udarca, a u devedesetoj minuti se dama sreća smilovala Crvenim vragovima te je Alex Sandro zabio autogol u devedesetoj minuti.