četvrtak, 07.11.2019 / 10.46

City ispustio prve bodove, PSG, Bayern i Juventus osigurali prolaz

Nogometaši Bayerna sinoć su u Münchenu u prvoj utakmici nakon odlaska Nike Kovača upisali i četvrtu pobjedu u skupini, Tottenham je u Beogradu razbio Crvenu zvezdu, a napokon se otvorilo i madridskom Realu, koji je do vrha napunio mrežu Galatasaraya.

U sinoćnjim utakmicama saznali smo i prva tri sudionika drugog kruga natjecanja u Ligi prvaka. Novim pobjedama matematički su plasman osigurali Paris Saint-Germain, Bayern i Juventus. Real je u Madridu u jednoj utakmici postigao dvostruko više pogodaka nego u tri prethodne, a Crvena zvezda i drugi put u dva tjedna pretrpjela težak poraz od Tottenhama.

Skupina A: PSG u drugom krugu, Real šesticom ispratio Turke

Paris Saint-Germain nastavio je sa savršenim učinkom u skupini A, u četvrtom nastupu upisao je i četvrtu pobjedu i sve to bez ijednog primljenog pogotka u dosadašnjem tijeku natjecanja. Sinoć u Parizu nisu bili posebno uvjerljivi, svladali su Club Brugge s minimalnih 1:0, a jedini strijelac bio je Mauro Icardi u 22. minuti. Štoviše, imali su gosti 15 minuta prije kraja i prigodu za povratak, no udarac s bijele točke Diagnea obranio je Keylor Navas.

Real je u prethodne tri utakmice postigao tek tri pogotka, no sve je nadoknadio protiv Galatasaraya, kojemu je samo u prvih deset minuta postigao tri i na kraju slavio s visokih 6:0. Dvama pogocima u četvrtoj i sedmoj minuti Rodrygo je načeo tursku momčad, a u desetoj nakon prekršaja na Toniju Kroosu s bijele točke bio je precizan Sergio Ramos. Vrlo efikasno prvo poluvrijeme zaključio je Karim Benzema pogotkom u 45. minuti.

U nastavku susreta u igru je ušao i hrvatski reprezentativac Luka Modrić, a Real je u zadnjih desetak minuta posve dokrajčio Galatasaray. Devet minuta prije kraja Benzema je svojim drugim pogotkom povisio na 5:0, a Rodrygo potom kompletirao hat-trick u sudačkoj nadoknadi.

“Rodrygo ima od svega pomalo. Ponajviše me impresionira njegova inteligencija u igri, želi učiti, želi napredovati i sluša što mu se govori. Kako bude odrastao postat će i fizički jači, no vrlo je pametan i pod pritiskom donosi inteligentne odluke. Vrlo ga je zabavno gledati kako igra”, hvalio je svog strijelca Zinedine Zidane.

Skupina A, 4. kolo, rezultati:
PSG - Club Brugge 1:0
Real Madrid - Galatasaray 6:0

Rezultati by SofaScore

Skupina B: Perišić potvrdio Bayernov prolaz, Tottenham uvjerljiv u Beogradu

Nakon turbulentnog tjedna u kojem su ostali bez trenera Nike Kovača, nogometaši Bayerna pozitivno su reagirali i dominantnom predstavom na domaćem travnjaku svladali Olympiakos te rezervirali mjesto u osmini finala Lige prvaka.

Dugo je minhenski sastav slamao otpor Grka i u 69. minuti pogotkom Roberta Lewandowskog došao do vodstva. Potvrda pobjede stigla je minutu prije kraja kada je iz neposredne blizine na 2:0 povisio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

"Vrlo sam zadovoljan večerašnjim nastupom, jer igračima nije bilo lako ovog tjedna. Proveli smo u djelo ono na čemu smo radili na treningu. Nekoliko nam igrača nedostaje u obrani, pa nam je bilo potrebno da se igrači koji su večeras igrali naviknu jedni na druge i mislim da smo to i postigli", rekao je nakon susreta privremeni trener Bayerna Hansi Flick.

Nakon pet pogodaka u londonskom ogledu prije dva tjedna, Tottenham je u mrežu Crvene zvezde dodao još četiri na gostovanju u Beogradu. Mrežu domaćina načeli su u 34. minuti nakon nevjerojatne gužve i čak dvije vratnice loptu je u mrežu napokon ugurao Lo Celso. Dva pogotka dodao je Heung Min Son u razmaku od 57. do 61. minute, a konačan rezultat postavio je Christian Eriksen pet minuta prije kraja.

Skupina B, 4. kolo, rezultati:
Bayern - Olympiakos 2:0
Crvena zvezda - Tottenham 0:4

Skupina C: Atalanti prvi bod, City završio susret bez vratara

U Dinamovoj skupini do prvog je boda stigla talijanska Atalanta i to protiv Manchester Cityja, koji je time pokvario stopostotni ulazak u europsku sezonu. Sve je dobro krenulo za englesku momčad, jer već u sedmoj minuti Raheem Sterling je pogodio za 1:0, no stvari su do kraja susreta krenule nizbrdo.

Imali su gosti prigodu u 43. minuti riješiti susret, ali je s bijele točke Gabriel Jesus promašio cijela vrata. U drugo poluvrijeme potom City je ušao s drugim vratarom zbog ozljede Edersona, a već tri minute kasnije Mario Pašalić je vratio Atalantu u igru pogotkom za 1:1.

U 81. minuti gosti su imali situaciji jedan na jedan i prigodu za pobjedu, no vratar Claudio Bravo je kao posljednji igrač napravio prekršaj i zaradio izravni crveni karton. Kako je Ederson već ranije izašao iz igre, City na klupi više nije imao vratara, pa je tu odgovornost do kraja utakmice preuzeo Kyle Walker i uspio sačuvati mrežu engleskog prvaka.

“Jesam li se dobrovoljno prijavio da budem vratar? Djelomično, možda. Nekad znam zafrkavati vratare tijekom treninga i pitati ih zašto nisu uhvatili loptu, ali sada mi je jasno da ponekad treba i nekoliko dodira da smiriš loptu”, šalio se nakon utakmice prinudni vratar Kyle Walker.

Skupina C, 4. kolo, rezultati:
Dinamo - Šahtar 3:3
Atalanta - Manchester City 1:1

Skupina D: Juventus u osmini finala, Bayeru prva pobjeda u skupini

Talijanski prvak sinoć je u Moskvi osigurao prolaz u drugi krug, no za to mu je trebao pogodak u sudačkoj nadoknadi utakmice za tijesnih, ali vrijednih 2:1. Gosti iz Torina poveli su već u trećoj minuti nakon grube pogreške vratara Lokomotive, koji je ispustio loptu nakon slobodnog udarca Ronalda, a preko crte je u mrežu zakucao Aaron Ramsey.

Već u 12. minuti domaćin se vratio pogotkom Alekseja Mirančuka i kad se činilo da će suparnici podijeliti bodove, prekrasnu akciju i dupli pas s Higuainom pogotkom je okrunio Douglas Costa.

Madridski Atletico imao je prigodu također osigurati prolaz u Leverkusenu, protiv suparnika koji je u prva tri susreta upisao sva tri poraza, no momčad Diega Simeonea poražena je s 2:1. Četiri minuta prije kraja prvog dijela Bayer je došao do vodstva autogolom Thomasa Parteyja, koji je nespretno reagirao nakon kornera i glavom ubacio loptu u svoju mrežu.

Početkom nastavka Kevin Volland je udvostručio prednost domaćina, a šest minuta prije kraja domaćin je ostao s desetoricom nakon pogibeljnog prekršaja i isključenja Nadiema Amirija. Atletico je iskoristio brojčanu prednost i u sudačkoj nadoknadi pogotkom Alvara Morate došao do počasnog pogotka, no za potpuni preokret više nije bilo vremena.