srijeda, 05.05.2021 / 22.57

Chelsea sjajnom utakmicom osigurao englesko finale Lige prvaka

Momčad Thomasa Tuchela slavila je protiv Real Madrida s 2:0, a strijelci su bili Werner i Mount.

Sasvim zasluženo Chelsea je osigurao svoje mjesto u finalu Lige prvaka. U 90 minuta uzvratne utakmice potpuno su nadigrali sastav Zinedinea Zidanea te su upisali pobjedu koja je mogla biti i mnogo uvjerljivija s obzirom na broj prilika koje su domaćini imali u drugom poluvremenu, no krenimo redom.

Prve ozbiljnije udarce prema vratima vidjeli smo nakon nekih desetak minuta igre. Toni Kroos opalio je s 20 metara, ali Edouard Mendy bez problema je obranio njegova udarac. Malo više problema imao je Thibaut Courtois samo minutu kasnije nakon udarca Antonija Rudigera, ali uspio je ukrotiti snažan šut braniča Chelseaja.

U 17. minuti zabilježili smo i pokušaj Luke Modrića koji je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, ali samo minutu kasnije zatresla se mreža Madriđana. Ben Chilwell proigrao je Tima Wernera koji je postigao pogodak s nekih 6, 7 metara, ali taj je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

Deset minuta kasnije Karim Benzema još je jednom testirao Mendyja koji je sjajno obranio njegov udarac iz okreta s 15 metara, a u 28. minuti domaćini su došli do vodstva. N'Golo Kante odlično je povukao jednu kontru i proigrao Kaija Havertza koji se odlučio za lob Courtoisa. Lopta je odsjela na gredi, ali na nju je natrčao Werner i dva metra je proslijedio u praznu mrežu za veliko slavlje igrača Chelseaja.

Sedam minuta kasnije Modrić je fantastičnom loptom proigrao Benzemu koji je odlično pucao glavom, ali Mendy je još jednom briljantno reagirao i sačuvao mrežu domaćina pa se s 1:0 otišlo na predah.

Prvu veliku priliku u nastavku imali su domaćini. Kapetan Chelseaja, Oscar Azpilicueta nabacio je loptu pred vrata Reala, a najviši u skoku bio je Havertz koji po drugi puta večeras gađa gredu. Nešto kasnije opasno je glavom pucao i Thiago Silva, a u 53. minuti novu veliku priliku propustili su igrači Thomasa Tuchela.

Werner je petom ostavio loptu za Masona Mounta koji se sam sjurio prema vratima Reala, ali njegov je udarac otišao preko vrata. Nova velika prilika u 59. minuti za Chelsea. Ovog puta Havertz je izašao u situaciju jedan na jedan s Courtoisom, ali belgijski vratar zaustavio je njegov udarac i održao Real u igri. Četiri sjajne prilike propustili su domaći igrači samo petnaestak minuta drugog poluvremena.

Prvu intervenciju u nastavku Edouard Mendy imao je u 65. minuti nakon udarca Edena Hazarda, ali uspio ga je bez problema odbiti. A samo minutu kasnije nova ogromna prilika za domaćine. Werner je vrhunski povukao jednu kontru, dovukao je loptu do protivničkog šesnaesterca i proslijedio je za Kantea čiji je udarac blokiran u posljednjem trenutku.

Real je strpljivo pokušavao graditi igru, ali to mu nije donijelo nijednu pravu priliku, a onda su domaćini konačno uspjeli postići i drugi pogodak. Kante je sjajno uzeo jednu odbijenu loptu i poslužio Christiana Pulisica na desnoj strani kaznenog prostora. Mladi Amerikanac prvo je pričekao i zatim ugledao natrčalog Mounta na pet metara koji nije imao težak zadatak spremiti loptu u mrežu za velikih 2:0 i plasman Chelseaja u finale Lige prvaka.