subota, 29.05.2021 / 23.26

Chelsea pogotkom Havertza na krovu Europe

Chelsea je došao do naslova prvaka Europe pobjedom od 2:1 nad najvećim konkurentom, Manchester Cityjem.

Pep Guardiola je nakon 10 godina čekanja došao u finale Lige prvaka, a to mu je pošlo za rukom tek iz petog pokušaja s Građanima. Ederson je dugom loptom pronašao Raheema Sterlinga kojeg je Reece James omeo u posljednjem trenutku.

Timo Werner našao se u sjanoj poziciji u 13. minuti al loše je pucao s nekih 11, 12 metara iz odlične pozicije. Chelsea je prepustio igru protivničkoj momčadi, City je to prihvatio i gradio svoju igru, ali nije uspio doći do konkretnijih prilika. Konstantan posjed nije im donio ništa dobro, a Chelsea je vrlo lako dolazio do prilika i poluprilika kojima je prijetio protivničkim igračima.

A onda je došla 42. minuta. Mason Mount povukao je jednu polukontru i odigrao nevjerojatnu loptu prema Kaiju Havertzu koji je istrčao ovu kontru, zaobišao Edersona i poentirao za 1:0. Chelsea je dvije minute prije kraja prvog poluvremena stigao do ogromne prednosti.

U nastavku utakmice James je dubinskom loptom tražio Tima Wernera, ali Ruben Dias je pratio ovu akciju i zaustavio napad momčadi Chelseaja. U 58. minuti Antonio Rüdiger startao je na Kevina De Bruynea koji nije mogao nastaviti utakmicu nakon tog starta te se rezultat nije mijenjao.

Chelsea je tako došao do drugog naslova u povijesti, a Pep Guardiola izgubio je u svom prvom finalu za naslova prvaka Europe.