utorak, 10.03.2020 / 23.28

Četiri pogotka Iličića na praznoj Mestalli, Atalanta potvrdila četvrtfinale

Veličanstvenom predstavom na Mestalli slovenski je reprezentativac Josip Iličić srušio Valenciju i potvrdio očekivani prolaz Atalante u četvrtfinale Lige prvaka. Pogocima ispunjen susret odigran je pred praznim tribinama, a talijanski sastav na kraju je slavio s 4:3.

U španjolsko-talijanskom dvoboju riješenom još prije dva tjedna odigran je i drugi čin i prava je šteta što mu zbog preventivnih mjera u borbi protiv koronavirusa nisu nazočili navijači. Nogometaši Valencije i Atalante režirali su pravi festival pogodaka iz kojeg je kao pobjednik ponovno izašla Atalanta.

Trener Valencije Albert Celades uoči uzvrata prizivao je čuda i tvrdio kako je u nogometu sve moguće. Valencia je čak i uspjela postići tri pogotka potrebna za prolaz, ali ih je pritom primila čak četiri i novim se porazom oprostila od daljnjeg natjecanja.

Stvari su po domaće nogometaše krenule nizbrdo već na samom otvaranju utakmice. "Krivca" će navijači tražiti u Mouctaru Diakhabyju, koji je u kaznenom prostoru Valencije srušio Josipa Iličića, a sudac pokazao na bijelu točku. Nakon što je VAR potvrdio sudačku odluku, Iličić je izveo jedanaesterac i donio prednost Atalanti.

Uspio se domaćin vratiti u susret sredinom prvog poluvremena i pogotkom Kevina Gameira probuditi kakvu-takvu nadu u podvig, ali ih je nova pogreška Diakhabyja gurnula u još dublji ponor. Zbog neshvatljivog igranja rukom u šesnaestercu skrivio je i drugi jedanaesterac na utakmici, kojeg je četiri minute prije odmora u novu prednost Atalante pretvorio Iličić.

Strijelci su bili raspoloženi i u nastavku utakmice, pa je već u petoj minuti drugog dijela Gameiro svojim drugim pogotkom vratio susret u "egal", a u 67. minuti Valencia je došla do potpunog preokreta. Dani Parejo je asistirao Ferranu Torresu koji prebacuje istrčalog vratara Atalante za 3:2.

Tada na scenu ponovno stupa Josip Iličić i sjajnim pogocima u 71. i 87. minuti donosi novi preokret gostima iz Bergama i potvrdu prolaska u četvrtfinale. Sjajni Slovenac tako je u samo nešto više od tri mjeseca 2020. godine postigao već 14 pogodaka.