utorak, 27.04.2021 / 23.05

Bez pobjednika u Madridu, Chelseaju prednost pogotka u gostima

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka madridski Real i Chelsea odigrali su 1:1, što znači da će pitanje putnika u finale biti riješeno u londonskom uzvratu za tjedan dana.

Prvi ogled Reala i Chelseaja ponudio je sjajno prvo poluvrijeme i nastavak vrijedan zaborava, a blaga prevaga nakon večerašnjeg susreta odlazi na stranu Chelseaja jer su ostvarili plan i kući se vraćaju s dvostruko vrijednim pogotkom u gostima.

Prednost londonskom klubu donio je Christian Pulišić već na otvaranju utakmice, a sredinom prvoga dijela Real je izjednačio preko Karima Benzeme. U redovima Reala cijelu je utakmicu odigrao Luka Modrić i bio je to jedan od njegovih slabijih nastupa, bez značajnijeg utjecaja na igru domaćeg sastava ili prijetnji za Chelseajeva vrata.

Chelsea je puno bolje otvorio utakmicu i djelovao taktički zrelije, uz veći posjed lopte i česti boravak na polovici Reala. Domaćin je imao velikih poteškoća s iznošenjem lopte na Chelseajevu stranu terena i već nakon deset minuta mogao se naći u rezultatskom zaostatku.

Nakon odličnog ubačaja u šesnaesterac Reala povratnu je loptu glavom poslao Christian Pulišić i u stopostotnu prigodu gurnuo Tima Wernera. Njemački napadač trebao je s tri metra tek preusmjeriti loptu u mrežu, no maestralnom se obranom istaknuo Thibaud Courtois i spasio vrata madridskog kluba.

Promašena prigoda ipak nije imala negativan utjecaj na goste iz Londona, koji su samo četiri minute kasnije došli do vodećeg pogotka. Sjajnu je loptu preko Realove obrane poslao Rüdiger i uposlio Pulišića, a ovaj zaobišao domaćeg vratara i zatresao mrežu za 1:0.

Pogodak gostiju napokon je probudio domaće igrače, koji su pohvatali konce igre i u 23. minuti uputili prvi udarac prema vratima Londončana. Karim Benzema se izborio za poziciju i s dvadesetak metara sjajnim udarcem očešao vratnicu Chelsejeva gola.

Bila je to naznaka Realova povratka u igru i samo šest minuta kasnije francuski je napadač bio daleko ubojitiji i kraljevskom klubu donio izjednačenje. S lijeve je strane ubacio Marcelo i pronašao Raphaela Varanea, koji glavom u srcu peterca pronalazi Benzemu. Francuz je prvo glavom spustio loptu i potom je silovitim udarcem zakucao iza leđa Edouarda Mendyja.

Nakon prilično otvorenog prvog dijela treneri obiju momčadi očito su “povukli kočnicu” i donekle zatvorili utakmicu, pa se drugo poluvrijeme pretvorilo u šahovsko nadmetanje na teškom i kišom natopljenom terenu.

Iz drugoga dijela tako bilježimo tek blokirani pokušaj Wernera nedugo nakon odmora te pokušaj Hakima Ziyecha iz slobodnog udarca koji je završio u rukama Courtoisa. S druge strane, Real čitavo poluvrijeme nije uspio stvoriti neugodnu situaciju pred vratima Chelseaja i jedinu pravu prijetnju stvorili su u 89. minuti kada je nakon kornera udarac glavom Varanea završio pored Chelseajeva gola.