srijeda, 02.10.2019 / 09.48

Bayern ponizio Tottenham, Club Brugge šokirao Real

Sinoć su odigrane prve utakmice drugog kola UEFA Lige prvaka u kojima smo mogli vidjeti nekoliko iznenađujućih rezultata.

Krenimo redom. Drugo kolo skupine A otvorili su Real Madrid i Club Brugge. Madriđani su bili veliki favoriti u ovoj utakmici, ali već nakon 45 minuta bili su u velikom zaostatku. Prvo je nakon dobro odigrane kontre poprilično sretno poentirao Emmanuel Dennis  već u 9. minuti, da bi pola sata kasnije povisio na 0:2 iako se još jednom činilo kako u tome neće uspjeti.

Zinedine Zidane probudio je svoju momčad koja se u nastavku utakmice trgnula i postigla dva pogotka. Prvo je na 1:2 iz dosta sumnjive pozicije smanjio Sergio Ramos nakon dodavanja Karima Benzeme. Iako se činilo da je branič u zaleđu, VAR je pokazao drugačije i gol je priznat. U 85. minuti nakon ubačaja Tonija Kroosa konačnih 2:2 postavio je Casemiro

Rezultati by SofaScore

Skupina B donijela nam je dva preokreta i veliku pobjedu Nike Kovača u Engleskoj. Olympiakos je na gostovanju na Marakani na poluvrijeme otišao s vodstvom 0:1 pogotkom Rubena Semeda u 37. minuti, ali problemi za grčku momčad nastali su u 58. minuti kada je Benzia zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru. Prvo je Miloš Vujić poentirao u 62. minuti, da bi potpuni preokret kompletirali Nemanja Milunović i Richmond Boakye u 87. i 90. minuti nakon što je oba puta iz kornera loptu ubacio Marko Marin.

A u Londonu smo mogli vidjeti pravu golijadu. Tottenham je na svom stadionu dočekao njemačkog prvaka Bayern i odlično otvorio utakmicu pogotkom Heung-Min Sona u 12. minuti. Bavarci su se brzo oporavili i pogotkom Joshue Kimmicha u 15. minuti već je bilo 1:1. Potpuni preokret već u prvom dijelu kompletirao je Robert Lewandowski u 45. minuti na asistenciju Corentina Tolissoa. A u nastavku je krenulo potpuno razbijanje momčadi Marucija Pochettina.

Serge Gnabry s dva je brza pogotka odveo Bayern na 4:1 u 53. i 55. minuti, a malu nadu domaćinima donio je Harry Kane pogotkom iz kaznenog udarca u 61. minuti. Rezultat se nije mijenjao do 83. minute kada je Bayern do kraja odlučio poniziti Tottenham. Prvo je u spomenutoj minuti poentirao Gnabry, četiri minute kasnije drugi svoj pogodak postigao je Lewandowski, a četvrti pogodak na utakmici zabio je Gnabry u 88. minuti. Bayern se tako popeo na vrh skupine, a evo kako izgleda poredak skupine B.

Dinamo je dugo odolijevao napadima Manchester Cityja na Ettihadu, ali Englezi su ipak slavili s 2:0 pogocima Raheema Sterlinga i Phila Fodena. U ranije odigranoj utakmici Atalanta je na svom terenu poražena od Shakhtara s 2:1. Josip Iličić u 16. minuti promašio je kazneni udarac za domaćine koji su ipak poveli u 28. minuti pogotkom Duvana Zapate. U 41. minuti na 1:1 izjednačio je Junior Moraes i kada se činilo da će utakmica završiti remijem, Manor Solomon na asistenciju Dode u petoj minuti sudačke nadoknade donosi veliku pobjedu ukrajinskoj momčadi. Situacija na tablici u skupini C sada izgleda ovako:

Favoriti su u skupini D bili sigurni. Juventus je na svom terenu s 3:0 svladao Bayer Leverkusena, dok je Atletico Madrid gostovao kod Lokomotiva iz Moskve i slavio s 0:2. Gonzalo Higuain doveo je staru damu u vodstvo u 17. minuti, a na 2:0 povisio je Federico Bernardeschi u 62. minuti na asistenciju Higuaina. Konačan rezultat postavio je Cristiano Ronaldo u 89. minuti na asistenciju Paula Dybale.

Lokomotiv iz Moskve dugo je čuvao pozitivan rezultat protiv jakog protivnika iz Španjolske, ali nije izdržao. Fantastični mladi Joao Felix u 48. minuti doveo je momčad Diega Simeonea u vodstvo, a konačnih 0:2 postavio je Thomas deset minuta kasnije na asistenciju Diega Coste. Situacija u skupini sada je sljedeća: