srijeda, 23.10.2019 / 11.49

Bayern i Juventus preokretom do bodova, City napunio mrežu Atalante

Sinoćnji susreti u skupinama A, B, C i D nogometne Lige prvaka donijeli su pregršt pogodaka, dva hat-tricka, a specifični su i po tome što je izostalo bilo kakvo veće iznenađenje. Svi su favoriti upisali bodove, a posebno uvjerljivi bili su Paris Saint-Germain i Manchester City.

Grupa A: Mbappe razbio Brugge, prva pobjeda Reala

Club Brugge - PSG 0:5

Nogometaši Paris Saint Germaina i bez Neymara znaju igrati maestralan nogomet, što su na svojoj koži sinoć najbolje osjetili igrači Club Bruggea. Domaćin je potopljen s visokih 5:0, ponajprije zahvaljujući super nadahnutoj večeri Maura Icardija, Angela Di Marije i Kyliana Mbappéa.

Već nakon sedam minuta Parižani su došli do vodstva kada je Icardi pogodio na ubačaj Di Marije, a susret je posve odlučen u završnih pola sata, u kojima su gosti još četiri puta pogađali mrežu Club Bruggea.

U 61. minuti Mbappé je na pravom mjestu za 2:0, da bi samo dvije minute kasnije asistirao za Icardija i treći pogodak Parižana. Sjajnu večer gostiju novim je asistencijama u 79. i 83. minuti uljepšao Di Maria, a u pogotke ih pretvorio nezaustavljivi Mbappé, zaokruživši pritom i hat-trick.

Galatasaray - Real Madrid 0:1

U susretu dvije momčadi bez pobjede u dosadašnjem tijeku natjecanja, kojeg su španjolski mediji okarakterizirali kao posljednju priliku za spas sezone, minimalnu je pobjedu i bodove odnio Real Madrid.

Sastavu Zinedinea Zidanea, u kojem nije bilo Luke Modrića, ipak nije bilo lako. Već početkom utakmice, u razmaku od samo jedne minute dvije stopostotne prigode propustio je Florin Andone, oba puta sjajnim se intervencijama istaknuo Thibaut Courtois

Ipak, uz dosta sreće, u 18. minuti Real je došao do pobjedničkog pogotka. Nakon lijepe akcije Edena Hazarda i Karima Benzeme, lopta je došla do Tonija Kroosa, koji s ruba kaznenog prostora postiže jedini pogodak na utakmici. Lopta se na putu do mreže odbila od domaćeg bloka i prevarila vratara Fernanda Musleru.

Rezultati by SofaScore

Grupa B: Bayernu bodovi s teškog gostovanja, Tottenham potopio Zvezdu

Olympiakos - Bayern 2:3

Nogometaši minhenskog Bayerna na neugodnom su gostovanju u paklenoj atmosferi izborili pobjedu i zadržali stopostotni učinak u ovosezonskoj Ligi prvaka, premda su bili prisiljeni nadoknađivati rezultatski zaostatak.

U 23. minuti utakmice nakon ubačaja s lijeve strane glavom je za vodstvo Olympiakosa pogodio Youssef El Arabi, no momčad Nike Kovača na impresivan je način uzvratila. Desetak minuta kasnije na pravom se mjestu našao Robert Lewandowski i odbijenu loptu zakucao pod gredu, da bi nakon sat vremena igre isti igrač režirao potpuni preokret. Sudbinu Grka zapečatio je Corentin Tolisso prekrasnim udarcem s dvadesetak metara za 1:3. Domaćin je do kraja utakmice smogao snage tek za ublaživanje poraza, strijelac je 11 minuta prije kraja bio Guilherme.

Tottenham - Crvena zvezda 5:0

Nakon sedam primljenih pogodaka u susretu s Bayernom i vrlo lošeg ulaska u sezonu Premier lige, nogometašima Tottenhama nasušno je trebala pobjeda nad Crvenom zvezdom. Nadahnutom su predstavom razbili Beograđane s 5:0 i ne samo vratili vjeru u prolaz skupine, nego i popravili iznimno lošu gol razliku.

Srpski prvak pokleknuo je već u devetoj minuti, kada je Harry Kane glavom načeo gostujuću mrežu, a sedam minuta kasnije Erik Lamela preciznom je loptom na drugoj vratnici našao Sona za udvostručenje vodstva. Susret je praktički odlučen u zadnjoj minuti prvoga dijela, nakon velike pogreške gostujuće obrane i novog pogotka Sona, a konačnih 5:0 dvama su pogocima u drugom poluvremenu postavili Lamela i Kane.

Grupa C: Show Raheema Sterlinga i Sergija Aguera

Manchester City - Atalanta 5:1

Nogometaši Manchester Cityja upisali su očekivanu pobjedu nad Atalantom i zadržali stopostotni učinak u skupini koju dijele i s hrvatskim prvakom Dinamom. Za razliku od zagrebačkog sastava, koji je u većoj mjeri uspio zaustaviti Cityjeve strijelce, Atalanta je na kraju upisala težak poraz i čak pet puta vadila loptu iz mreže.

Posve iznenađujuće, vodeći pogodak na utakmici postigla je upravo talijanska momčad. U 26. minuti neoprezno je u obrani reagirao Fernandinho i srušio Iličića, a s bijele točke Ruslan Malinovskij donio prednost Atalanti.

Radost gostiju ipak nije dugo trajala, jer već do odmora engleski je prvak stigao do preokreta. U 34. minuti Raheem Sterling je asistirao za Sergija Aguera, a samo tri minute kasnije nakon prekršaja nad Sterlingom glavni je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran je izvođač bio Aguero i City je na odmor otišao s prednošću od 2:1.

U nastavku utakmice uslijedio je show Raheema Sterlinga, koji je u samo 11 minuta, od 58. do 69., upisao hat-trick i postavio konačnih 5:1. City je utakmicu završio s desetoricom, jer je drugi žuti karton osam minuta prije kraja zaradio Phil Foden.

Grupa D: Dybala heroj Juventusa, Atletico na svoj način do tri boda

Atletico Madrid - Bayern Leverkusen 1:0

Madridski Atletico ni u trećem nastupu u skupini D nije pretrpio poraz i na sebi svojstven način, u tvrdoj utakmici došli su do minimalne pobjede od 1:0. Susret s Bayerom iz Leverkusena riješen je tek u 78. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Renana Lodija. Na pravom se mjestu našao Alvaro Morata i u naletu glavom zatresao mrežu gostiju, što mu je prvi pogodak za Atletico još od kolovoza.

Juventus - Lokomotiva Moskva 2:1

Moskovska Lokomotiva dugo je frustrirala favorizirani Juventus, bila čak i na pragu osvajanja jednoga ili sva tri boda, ali su na kraju ipak poklekli pred dominacijom talijanskog prvaka.

Šok za domaće navijače stigao je u 30. minuti kada je kontru Lokomotive nakon odlične obrane Wojciecha Sczesnyja dovršio Aleksej Mirančuk, natrčavši na odbijenu loptu i pospremivši je pod gredu Juventusova gola.

Stečenu prednost Moskovljani su uspijevali braniti i grčevito držati u rukama sve do same završnice susreta, kada je otpor ipak pukao pod naletima domaće momčadi. Herojem Juventusa pokazao se Paulo Dybala, koji je prvo u 77. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara izjednačio na 1:1, a samo dvije minute kasnije odbijenu loptu pretvorio u drugi pogodak, za konačni preokret i tri boda.

U redovima gostiju svih je 90 minuta odigrao Vedran Ćorluka.