četvrtak, 03.10.2019 / 11.04

Barcelona preokrenula protiv Intera, festival pogodaka na Anfieldu

Sinoć odigrane utakmice Lige prvaka u skupinama E, F, G i H ponudile su pregršt uzbuđenja. Barcelona je na svom Nou Campu opasno živjela i na kraju ipak došla do pobjede, a Liverpool ispustio vodstvo od tri pogotka i na kraju ipak slavio. Ni gosti sinoć nisu bili bez plijena, sva tri boda s gostovanja odnijeli su Borussia Dortmund, Chelsea, Lyon i Ajax.

Skupina E: Sedam pogodaka na Anfieldu i slabašna ‘nula’ Napolija

Kada je nakon nešto više od pola sata igre Liverpool na svom Anfieldu došao do prednosti od čak 3:0, malo je tko mogao očekivati dramu kakva se odvijala u nastavku dvoboja sa Red Bull Salzburgom. Pogocima Sadia Manea u devetoj, Robertsona u 25. i Salaha u 36. minuti europski prvak je već u ranoj fazi nagovijestio rezultatsku katastrofu za goste, no nevjerojatnom upornošću Red Bull se vratio u utakmicu.

Hee Chan Hwang je u 39. minuti pogodio za 3:1, a početkom nastavka gosti su posve iznenadili Liverpool i pogocima Takumija Minamina u 56. minuti i 19-godišnjeg norveškog čuda Erlinga Halanda četiri minute kasnije došli do izjednačenja 3:3. Činilo se u tim trenucima kako ćemo gledati jedan od većih preokreta u povijesti Lige prvaka, no iskusna napadačka linija Redsa znala je odgovoriti na izazov. Sjajna kombinacija u 69. minuti i asistencija Firmina za Salaha donijela je Liverpoolu novo vodstvo i konačnih 4:3.

“Bila je to luda utakmica i pokazali smo da smo sposobni i za velike stvari u elitnom razredu. Bili smo vrlo blizu boda, možda je bilo nekih stvari koje smo mogli napraviti bolje, ali igrali smo protiv Liverpoola, što je možda najteža utakmica na svijetu u ovom trenutku”, rekao je nakon susreta Erling Haland.

“Ponekad stvari ne idu kako smo planirali, ali sada imamo iskustvo nositi se s time i u trenucima kada ne igramo onoliko dobro koliko možemo”, ocijenio je čovjek odluke i strijelac pobjedničkog pogotka Mohamed Salah.

U drugoj utakmici skupine favorizirani Napoli je pokvario dojam iz prvoga kola. Nakon pobjede nad Liverpoolom na gostovanju u Genku odigrali su tek mršavi remi bez pogodaka.

“Znali smo da će ova utakmica biti teška, ali trebali smo biti ubojitiji u napadu i to je sve što mogu reći o našem nastupu ovdje”, rekao je nakon utakmice trener Napolija Carlo Ancelotti.

Rezultati by SofaScore

Skupina F: Suarez heroj Nou Campa, Borussia očekivano bolja od Slavije

Nakon slabog izdanja u Dortmundu nogometaši Barcelone iskupljenje su tražili pred svojim navijačima, ali utakmicu s Interom otvorili su na najgori mogući način. Već u drugoj minuti čuvarima je pobjegao Lautaro Martinez i preciznim udarcem uz vratnicu donio ranu prednost gostima iz Milana.
Premda se u momčadi od samog početka ipak našao Lionel Messi, Barcelona nije igrala dobro. Inter je stvarao prigode i u nekoliko navrata ponovno se kao spasitelj morao isticati Ter Stegen. I kako to često biva u nogometu, propuštene prigode dođu na naplatu i Barcelona je u završnih pola sata ipak došla do potpunog preokreta.

U 58. minuti trenutak genijalnosti i prekrasan udarac Luisa Suareza s ruba kaznenog prostora donio je domaćinu izjednačenje, da bi šest minuta prije kraja nakon asistencije Messija isti igrač postavio i konačnih 2:1.

U redovima Barce na klupi je cijelu utakmicu proveo Ivan Rakitić, dok je svih 90 minuta u redovima milanskog sastava odigrao Marcelo Brozović.

“Stvarno nam je trebala ova pobjeda jer smo u vrlo kompliciranoj grupi. Naš je cilj završiti prvi, ali s Interom nije lako igrati, igraju čvrsto i kompaktno, ali na kraju izborili smo dobar rezultat”, rekao je Lionel Messi.

“Teško je prihvatiti poraz jer stvarali smo više prigoda i zaslužili pobjedu više nego Barcelona”, razočaran je bio trener Intera Antonio Conte. “Ali čestitam im na pobjedi, na kraju je par pukotina u obrani sve promijenilo i žao mi je zbog toga. Nama ostaje zadovoljstvo da smo došli ovdje i stvorili puno problema ekipi koja može do naslova prvaka Europe.”

U drugom susretu ove skupine Borussia je s gostovanja u Pragu očekivano odnijela sva tri boda, premda sve do završnice utakmice nije uspjela potvrditi pobjedu. Achraf Hakimi je u 35. minuti donio prednost njemačkom sastavu, nakon čega je i Slavia imala svoje prigode. Ipak, brzi kontra napad minutu prije kraja utakmice i novi pogodak Hakimija osigurali su Borussiji bodove i vrh ljestvice u skupini F.

Skupina G: Lyonu bodovi s gostovanja u Leipzigu, novi poraz Benfice

Premda su posljednju pobjedu u francuskom prvenstvu zabilježili još u kolovozu, nogometašima Lyona sasvim solidno ide u Ligi prvaka. Sinoć su u Leipzigu odnijeli bodove pobjedom od 2:0, što znači da su od posljednjih 13 susreta u Ligi prvaka izgubili samo jedan.

Memphis Depay je već u 11. minuti donio prednost Francuzima, a pred kraj prvoga dijela jedan mu je pogodak poništen zbog zaleđa. U nastavku susreta pobjedu Lyonu osigurao je Martin Terrier, zgoditkom u 65. Minuti.

Benfica ni nakon dva kola ne zna za pobjedu niti remi. Nakon domaćeg poraza u prvom kolu sada su poraženi i na gostovanju kod Zenita s 3:1. Artem Dzjuba vodeći je pogodak postigao u 21. minuti, a susret je odlučen u samoj završnici. Prvo je u 70. minuti autogol postigao Ruben Dias, a osam minuta kasnije Sardar Azmoun pogodio za 3:0. Utješni pogodak za goste djelo je Raula de Tomasa pet minuta prije kraja utakmice.

Skupina H: Ajax i dalje gazi sve pred sobom, Chelseaju prvi bodovi

Nakon poraza od Valencije na Stamford Bridgeu pred sastavom Franka Lamparda bio je imperativ pobjede i nadahnutom su predstavom u Lilleu do nje i došli. Tammy Abraham je načeo mrežu domaćina u 22. minuti, no domaćin se ipak vratio u utakmicu 11 minuta kasnije pogotkom Victora Osimhena. Odluka je stigla 13 minuta prije kraja pogotkom Williana za konačnih 2:1.

“Morali smo biti spremni na sve i mislim da smo kontrolirali utakmicu već u ranoj fazi. Postigli smo i pogodak, no prekidi su naša slabost i moramo na tome raditi. Međutim, način na koji smo igrali daje mi za pravo reći da smo ipak zaslužili pobjedu”, rekao je Frank Lampard.

Iako su tijekom prijelaznog roka izgubili dvojicu ponajboljih igrača, nogometaši Ajaxa ne traže izgovore već i dalje suvereno gaze kroz europske izazove. Nakon 3:0 u Amsterdamu protiv Lillea identičnim su se rezultatom vratili i s gostovanja u Valenciji i nakon dva kola zauzimaju prvo mjesto skupine, bez ijednog primljenog pogotka.

Već u osmoj minuti Ziyech je odveo utakmicu “na mlin” gostiju, Quincy Promes je nakon pola sata udvostručio prednost, a konačnih 3:0 postavio Donny van den Beek u 67. minuti.

“Težak poraz, možda ne i toliko zaslužen, ali što je tu je. Imali smo svoje prigode u prvom dijelu i nismo ih iskoristili, ali mislim da smo igrali dobro. Bili su konkretniji od nas u posljednoj trećini. Nastavak smo otvorili dobro, njihov vratar obranio je nekoliko lopti, a treći pogodak nam je onda zadao konačan udarac”, rekao je trener Valencije Albert Celades.

“Odigrali smo fantastičnu utakmicu i zaslužili pobjedu”, ustvrdio je Erik ten Hag, trener Ajaxa. “Još uvijek vjerujem da možemo poboljšati neke stvari, ali znamo zaista igrati fantastičan nogomet. Na trenutke doista uživam dok ih gledam kako igraju i nema puno klubova koji to mogu učiniti na Mestalli.”