srijeda, 19.02.2020 / 23.49

Atalanta razbila Valenciju i jednom nogom zakoračila u četvrtfinale

Nogometaši Atalante već su nakon prvih 90 minuta ogleda s Valencijom odradili fantastičan posao i pobjedom od 4:1 praktički osigurali plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Sastav koji je svoj nastup u Ligi prvaka otvorio katastrofalnim porazom u Maksimiru i potom veći dio grupne faze proveo na rubu ispadanja nalazi se na korak do plasmana među najboljih osam momčadi Starog kontinenta. Atalanta je svoj preporod večeras okrunila na najbolji mogući način, visokom pobjedom od 4:1 nad španjolskim prvoligašem Valencijom.

Riječ je o prednosti kakvu će Valencia pred svojim navijačima teško preokrenuti u svoju korist, premda ovaj jedan pogodak ipak daje kakav-takav razlog da se u uzvratu barem pokuša doći do podviga. Spomenimo i to da je hrvatski nogometaš Mario Pašalić odigrao gotovo cijelu utakmicu, upisao dvije asistencije i travnjak napustio tek u sudačkoj nadoknadi u taktičkoj izmjeni domaćeg trenera.

Talijanska momčad povela je nakon 15 minuta igre zgoditkom Hansa Hateboera, a Valencia je u tim trenucima i dalje bila relativno ravnopravan suparnik uz nekoliko vrlo dobrih prigoda. Ferran Torres je sredinom prvog dijela zatresao vratnicu Atalante, a u 37. minuti Goncalo Guedes našao se sam pred vratima domaćina, ali je priliku upropastio lošim udarcem.

Kazna je stigla tri minute prije odmora, kada se Josip Iličić sjajno ogradio na rubu kaznenog prostora i silovitim udarcem pod gredu povisio na 2:0. Bio je to 11. pogodak slovenskog reprezentativca u posljednjih deset utakmica.

Susret je riješen s dva brza pogotka Atalante u nastavku utakmice. Prvo je Remo Freuler još jednim lijepim pogotkom povisio na 3:0, a šest minuta kasnije sudbinu Valencie zapečatio Hateboer, svojim drugim pogotkom na utakmici. Utjeha za goste stigla je u 66. minuti, Denis Čerišev je sjajno gađao s ruba kaznenog prostora.

Hans Hateboer, igrač Atalante: "Uvijek je posebno kad u utakmici postigneš dva pogotka, ali nemojmo se zalijetati. Još uvijek trebamo otići na Mestallu, no večeras je bilo sjajno."

Gian Piero Gasperini, trener Atalante: "Ovo je sjajan rezultat. Odlično smo odigrali i mogli postići još pogodaka, ali i tri pogotka prednosti je ogroman posao. Da smo bili malo oprezniji u završnici utakmice njihov se pogodak mogao izbjeći."

Albert Celades, trener Valencije: "Pripremit ćemo se što je bolje moguće za uzvrat. Jaki smo kod kuće, pred našim navijačima. Mislim da rezultat nije pravi prikaz zbivanja na terenu. Imali smo dosta prigoda u oba poluvremena, utakmicu je obilježila naša neefikasnost."